Základní umělecká škola, Šumperk
     Kontakty
    ZUŠ Šumperk
      Žerotínova 11
      787 01   Šumperk
      tel: +420 583 214 361
      mobil: +420 602 807 998
     
    Pramet - sponzor školy ZUŠ Šumperk
    Hudební centrum - sponzor školy ZUŠ Šumperk
    ing.Blažek - sponzor školy ZUŠ Šumperk
    Master Bike - sponzor školy ZUŠ Šumperk
    Alois Pospíšil - sponzor školy ZUŠ Šumperk

    Školní rok 2018/2019

                Soutěže MŠMT 2018 / 2019

    Komorní hra s převahou dechových nástrojů - okresní kolo – 28. 2. 2019, ZUŠ Zábřeh

    Kategorie: c) soubory zobcových fléten – II. kategorie (do 13 let, 4–8 minut)

    Trio zobcových fléten     (Fišnarová, Sýkorová, Vavříková)                            (Kocůrek)            1. místo

    Kategorie: III. kategorie (do 17 let, 5–9 minut)

    Žesťové trio                      (Štěpán, Tichý, Valentová)                                       (Kocůrek)            2. místo

    Komorní hra s převahou smyčcových nástrojů - okresní kolo – 27. 3. 2019, ZUŠ Zábřeh

    Barokní soubor                (Klimešová, Sovadinová, Šána, Gronychová)        (Nezbedová)      1. místo s postupem

    Barokní soubor                (Štrpková, Váňová, Šána, Nováková)                      (Nezbedová)      2. místo

    Barokní soubor                (Váňová, Brokešová, Bartoš, Kamlarová)               (Nezbedová)      1. místo

    Zvláštní ceny pro pedagogy

    za dlouholetou práci s barokními soubory           Lenka Nezbedová

    Krajské kolo 9. 4. 2019, ZUŠ I. Krejčího Olomouc

    Barokní soubor                (Klimešová, Sovadinová, Šána, Gronychová)        (Nezbedová)      3. místo

    Hra na elektronické klávesové nástroje – okresní kolo – 2. 4. 2019, ZUŠ Zábřeh

    Prudík Jan                                                                                                                  (Macek)              1. místo

    Ruprich Michael                                                                                                       (Macek)              1. místo s postupem

    Kotková Lucie                                                                                                            (Macek)              2. místo

    Krajské kolo 25. 4. 2019, ZUŠ Litovel

    Ruprich Michael                                                                                                      (Macek)                Čestné uznání II. st.

    Pianoforte per tutti - celostátní klavírní přehlídka – 28. – 29. 3. 2019, Příbor

    Sofia Horčicová                             (Švédová)             Zlaté pásmo

                                                                                           Zvláštní cena za interpretaci skladby A. Chačaturjana

    Jan Paloncý                                    (Valentová)          Zlaté pásmo

    Eliška Krillová, Jan Paloncý          (Valentová)          Zlaté pásmo

    Artama – přehlídka scénického tance – krajské kolo, 30. 3. 2019, Prostějov

    Kapitola 13 – choreografie Jiřina Kokešová – nominace na celostátní přehlídku do Kutné Hory

    Skici – nebe aneb malování pohybem – choreografie Marie Jirmanová – nominace na celostátní přehlídku do Kutné Hory

    Artama – přehlídka scénického tance – ústřední kolo, 17. – 19. 5. 2019, Kutná Hora

    Kapitola 13 – choreografie Jiřina Kokešová

    Skici – nebe aneb malování pohybem – choreografie Marie Jirmanová

    Praguitarra Clássica    2019 Praha – X. ročník soutěže ve hře na klasickou kytaru, 5. 4. 2019, Praha

    Nicol Pleyerová               Strachotová                      Čestné uznání I. stupně

    Richard Kolář                   Strachotová                      Čestné uznání

    17. ročník mezinárodní interpretační soutěže Pro Bohemia, Ostrava 4. – 7. dubna 2019

    Sofia Horčicová                Švédová                             3. cena v 1. kategorii oboru hra na klavír

                                                                                           Cena poroty za interpretaci skladby Arama Chačaturjana

    7. ročník celostátní soutěže pro klavírní dua – Dvořákův Lipník, ZUŠ Lipník  10. května 2019

    Eliška Krillová, Jan Paloncý                         Valentová           1. místo ve 2. kategorii 

    Regionální přehlídka čtyřruční hry, Olomouc, ZUŠ Iši Krejčího 21. května 2019

    Emma a Eliška Krillová                                 Valentová                          Stříbrné pásmo v 1. kategorii

    Lucie Šedivá, Kateřina Heřmanská            Valentová                          Bronzové pásmo v 1. kategorii

    Eliška Krillová, Jan Paloncý                         Valentová                          Zlaté pásmo                                                                                                                     Zvláštní cena za mimořádnou interpretaci – 2. kategorie

    Marie Kamlarová, Marie Schubertová     Valentová                          Stříbrné pásmo v 5. kategorii