Taneční obor

Přípravné studium: 1 – 2 roky                                1x týdně - 2 hodiny

I. stupeň: 7 let                                                     2x týdně - 1,5 hodiny

II. stupeň: 4 roky                                                 2x týdně - 1,5 hodiny

Vyučující:

Marie Jirmanová
    Jiřina Kokešová

Taneční obor podchycuje a rozvíjí přirozené taneční nadání. S taneční průpravou je vhodné začít už v 5 letech. Vedeme žáky k všestrannému pohybovému rozvoji, pěstujeme jejich vnitřní citlivost, představivost a tvořivost. Podporujeme hudební a prostorové cítění.
    Žáci jsou rozděleni podle věku do jednotlivých ročníků.
    V přípravném ročníku se učí žáci ovládat jednotlivé části těla, cvičí ohebnost, rozsahy a akrobacii. Formou tanečních her pracují s hudbou a rytmem.

Na I. i II. stupni základního studia vyučujeme:

• klasický tanec
    • lidový tanec
    • moderní taneční techniky - Graham, Limón, jazz
    • taneční gymnastiku a akrobacii

Na II. stupni již mají žáci dostatečné množství znalostí z oboru, že jsou schopni samostatně připravit vlastní choreografii.
    Vyvrcholením činnosti každého pololetí školního roku je profilový koncert tanečního oboru v Divadle Šumperk.
    V průběhu roku naši žáci vystupují na významných kulturních a společenských akcích města, účastní se tanečních přehlídek a soutěží. Spolupracujeme také s ostatními obory školy v rámci různých školních projektů.