Elektronická přihláška k zápisu na školní rok 2021/2022

Nadace Karla Komárka

Flétnový soubor Grazioso

dirigent: Antonín Minář

Soubor vznikl v roce 2003 jako reakce na požadavek zapojit více dětí hrajících na zobcovou flétnu do společného muzicírování. Zpočátku se repertoár omezoval na renesanční a barokní období, později soubor využívá také úpravy z oblasti swingu a populární hudby. V několika posledních letech Grazioso svůj repertoár doplnil o traskripce převážně smyšcových komorních děl z období romantismu, kdy se zobcová flétna vytrácí z provozovací praxe a povědomí vůbec. Jádro souboru tvoří rodina zobcových fléten od sopraninové až po basovou. Kvůli větší barevné bohatosti a také určitému zaoblení zvuku je podepřen kytarou. Soubor však využívá příležitostně i jiné nástroje např. klavír či violoncello. Flétnový soubor Grazioso za léta svého působení již pronikl za hranice školy. Bývá pravidelně zván k zahájení výstav, ke kulturním a společenským akcím pořádaných nejen městem, ale i dalšími organizacemi, působícími zejména v sociální a charitativní oblasti. Samozřejmou součástí jeho činnosti je i spolupráce s dalšími hudebními tělesy nejen z mateřské základní umělecké školy.