Výtvarný obor

Soňa Krtičková
    Lenka Baluchová

Hana Němcová

Výtvarný obor nabízí dětem nahlédnout do široké oblasti  výtvarných technik a námětů. Zkoumáním reálného světa za pomocí fantazie mohou děti dál přirozeně rozvíjet své vlohy v různých oblastech umění (kresba, malba, grafika, prostorová tvorba). Svět kolem nás nabízí množství podnětů, které díky tvůrčímu  a osobitému přístupu převádíme do výtvarných řad a projektů. Snahou je naučit žáky porozumět výtvarnému umění v jeho dobových i stylových proměnách. Vnímat kulturní odkaz této umělecké oblasti jako obohacení škály jejich estetických prožitků. Součástí výuky je individuální studijní příprava dětí k talentovým zkouškám na střední a vysoké školy. Výtvarné  práce pravidelně prezentujeme na výstavách a kulturních akcích města Šumperk.

Odkaz na práce žáků výtvarného oboru