Výtvarný obor

Nadace Karla Komárka

Odhalení pamětní desky Aloise Motýla

• Přidáno: 18.10.2021   |   16 čtení / zobrazení

V sobotu 16. října byla ve vstupní hale naší školy odhalena pamětní deska pana Aloise Motýla (1929-2013).

Ten působil na Základní umělecké škole v Šumperku již od 50. let jako pedagog hry na klavír a sbormistr. V roce 1962 zakládá Dětský sbor lidové školy umění, který funguje až dodnes se současným názvem Motýli Šumperk. V dnešní době asi není nikdo, kdo by tento slavný šumperský dětský sbor neznal.

Pedagogické působení Aloise Motýla je ohodnoceno mnoha významnými oceněními, jako je například Cena Františka Lýsky, Cena Bedřicha Smetany udělované Unií českých pěveckých sborů, Čestné občanství města Šumperka z roku 1994 nebo Cena ministra kultury udělená v roce 2009.

Slavnostního aktu se zúčastnilo vedení Města Šumperk a ZUŠ, pan Tomáš Motýl, který sbor po svém otci vedl až do roku 2017 a bývalí členové pěveckého sboru. Ti své uznání zhmotnili do pamětní desky umístěné v naší škole, kde nepřetržitě padesát let působil.

Foto: František Lípa, Soňa Singerová