Uvax - sponzor školy ZUŠ Šumperk
Urdiamant - sponzor školy ZUŠ Šumperk
 Aktuality
ZUŠ Open 2017ZUŠ Open 2017 - Vystoupení žáků školy na Hlavní třídě dne 30.5.2017. Hudební i taneční program.

FotosoutěžFotosoutěž - Zapojte se do školní fotosoutěže a vyhrajte zajímavé ceny!

Taneční přehlídka v divadleTaneční přehlídka v divadle - v pátek 20. ledna 2017 od 18:00.

Koncert dechového orchestruKoncert dechového orchestru - v klášterním kostele 19. ledna 2017 v 18:00.
 Sponzoři školy:

Divadlo - fotky

ZUŠ Open - Představení přímo na Hlavní třídě

Výsledky žáků naší školy v krajském kole soutěže ZUŠ ve hře na klavír

Ve dnech 21. a 22. března 2017 se v Uničově konalo krajské kolo soutěže základních uměleckých škol ve hře na klavír. Vsilné konkurenci ostatních škol získali naši žáci tato umístění:
Sofia Horčicová ze třídy Iriny Švédové - 1. místo v 0. kategorii s postupem do ústředního kola a zvláštní ocenění za provedení skladby Jiřího Pauera Pochod
Linda Sojková ze třídy Petra Vočky - 2. místo ve II. kategorii
Barbora Filipová ze třídy Jany Valentové - 1. místo v VII. katerorii
Aneta Bočková ze třídy Jany Valentové - 2. místo v X. kategorii
Kateřina Šebestová ze třídy Jany Valentové - 3. místo v X. kategorii
Jmenovaným žákům i učitelům děkujeme a postupující Sofii Horčicové budeme držet palce v dalším kole.

Výsledky našich žáků v okresním kole soutěže základních uměleckých škol ve hře na kytaru

21. března 2017 pořádala naše škola okresní kolo soutěže základních uměleckých škol ve hře na kytaru.
Výsledky našich žáků:
Nicol Pleyerová (třída Elišky Strachotové) - 1. místo s postupem
Richard Kolář (třída Elišky Strachotové( - 1. místo s postupem
Libor Bláha (třída Petra Juřičky( - 2. místo
Terezie Janderkévá (třída Petra Juřičky - 1. místo
Johanna Smrčková (třída Elišky Strachotové) - 1. místo
Děkujeme žákům i učitelům a postupujícím přejem hodně úspěchů v krajském kole.

Postupující Nicol Pleyerová a Richard Kolář

Hudební pohádky pro žáky MŠ a 1. stupně ZŠ

Stejně jako v minulých letech připravují žáci a učitelé školy hudební pohádku určenou pro žáky mateřských školy a 1. stupně základní školy. V letošním roce to bude pohádka Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře O dvanácti měsíčkách. Děti se v ní hravou formou seznámí s názvy ročních období, měsíců a poznají několik hudebních  nástrojů.
Představení bude probíhat v sále ZUŠ Šumperk vždy v 8:30 nebo 10:00 v těchto dnech:
úterý 9. 5. , středa  10. 5. , čtvrtek 11. 5. , pondělí 15. 5. a úterý 16. 5. 2017.
Přihlášky je možné zaslat do konce dubna  p. učitelce Lence Nezbedové – na tel. 607 593 950 nebo na e-mail: nezlenka@seznam.cz.

Výsledky našich žáků v okresním kole soutěže základních uměleckých škol ve hře na smyčcové nástroje

16. března 2017 se v Zábřehu konalo okresní kolo soutěže základních uměleckých škol ve hře na smyčcové nástroje, kterých se zúčastnili také naši žáci.
Umístili se následnovně:

Jana RISTOVSKÁ

Cena za klavírní spolupráci

15. března 2017 odpadá výuka literárně dramatického oboru

Ve středu 15. března 2017 odpadá výuka litarárně dramatického oboru z důvodu nepřítomnosti pana učitele Kašíka. Výuka bude nahrazena po domluvě s vyučujícím.

21. března 2017 odpadá výuka hudební nauky ve třídě pana učitele Radka Sekyry

21. března 2017 bude naše škola pořádat okresní kolo soutěže základních uměleckých škol ve hře na kytaru. Z tohoto důvodu odpadá tento den výuka hudební nauky ve třídě pana učitele Radka Sekyry. Ostatní hudební nauky se bodou vyučovat podle rozvrhu.

Absolventský koncert

Další z řady absolventských koncertů se uskuteční ve středu 29. března 2017 v 18:00 v Klášterním kostele. Tentokrát vystoupí žáci p. uč. J. Ristovské, p. uč. J. Hlocha a p. uč. P. Kocůrka. více »

Absolvetský koncert

V pátek 17. března 2017 bude od 18:00 patřit Klášterní kostel našim klavíristům a houslistům - absolventům ze tříd paní učitelky Jany Valentové a Miloslavy Váňové. více »

Třídní besídka

Žáci paní učitelky D. Davidové se představí na třídním koncertě ve čtvrtek 16. března 2017 v 16:00 v sále školy. více »

Absolventský koncert

Ve středu 15. března 2017 se v Klášterním kostele představí absolventi z flétnové třídy paní učitelky Marcely Novákové a z klavírní třídy paní učitelky Iriny Švédové. Koncert začíná v 18:00. více »

1. místo Nicol Pleyerové v celostátní soutěži

Naše žákyně Nicol Pleyerová ze třídy paní učitelky Elišky Strachotové získala 1. místo v nulté kategorii celostátní soutěže ve hře na kytaru PRAGuitarra clássica. Blahopřejeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.